قیمت غذا در باکو و هزینه حمل و نقل در آذربایجان

غذا در سفر از هزینه‌های لازم در سفر است که اغلب خرچ مسافرت را بیش‌تر می‌کند. فکر می‌کنید چه راه‌هایی برای تهیه‌ی غذا در باکو وجود دارد که بتواند هزینه‌ی سفرتان کاهش دهد؟ ما در این مطلب سفرزون به شما می‌گوییم.

وقتی می‌خواهید خودتان آستین بالا بزنید و آشپزی کنید

معمولا می‌گویند باکو شهر گرانی‌ست. اما این گفته چندان صحت ندارد. قیمت غذا در باکو، در مقایسه با بسیاری از کشورهای هم‌ردیف، اصلا گران نیست. مثلا اگر بخواهیم چند کالای اساسی را بررسی کنیم: یک عدد نان متوسط نیم منات قیمت دارد. یک بطری آب یک و نیم لیتری هم همین حدود قیمت دارد. میوه‌های مرسومی مانند پرتقال به‌ازای هر کیلو ۲٫۵ تا ۳ منات آب می‌خورد. هر کیلو سیب‌زمینی و پیاز هم کم‌تر از نیم منات هزینه دارد. ۶ عدد تخم‌مرغ هم حدود یک منات می‌شود. با این حساب قیمت غذا در باکو می‌تواند به صرفه باشد.

وقتی حوصله‌ی آشپزی ندارید

قیمت غذا در باکو مناسب است و شما می‌توانید در رستوان‌های این شهر غذا بخورید

اما خیلی‌ها می‌گویند: کی می‌رود سفر که آشپزی کند؟ اصلا این‌همه راه می‌رویم که دمی آسایش داشته باشیم و از کارهای روزمره فارغ باشیم. خبر خوب برای این دسته از مسافران این است که قیمت رستوران در باکو گران نیست.

در باکو هم مثل تمام شهرهای توریستی دنیا، غذاهای بین‌المللی و رستوران‌های زنجیره‌ای معروف پیدا می‌شود. اگر اهل این‌جور غذاهای هستید، قیمت غذا در باکو برای یک نفر بین ۵ تا ۲۰-۲۵ منات هزینه دارد. این تفاوت قیمت به‌علت تفاوت کیفیت رستوران‌هاست. البته قیمت غذا در باکو همه‌جا خیلی هم خوب نیست. فست‌فودهایی که غذای آذری سرو می‌کنند، کمی گران‌تر از فست فود‌های مثل مک‌دونالد هستند. آذری‌ها خیلی اهل گوشت هستند و غذاهای گوشتی و کباب آن‌جا خیلی پر طرفدار است. یکی از کباب‌های معروف ادامه‌ی مطلب ...

برای خرید بلیط هواپیما تهران باکو و رزرو هتل باکو به سایت سفرزون مراجعه کنید.

/ 1 نظر / 194 بازدید