سفر زمینی به ارمنستان (ایروان) ، راهنمای یک سفر پرخاطره

سفر زمینی به ارمنستان ، انتخاب خوبی برای روزهایی است که می‌خواهید یک سفر کم‌هزینه و لذت‌بخش را تجربه کنید. این روزها، ایروان از مقصدهای پرطرفدار میان گردشگران ایرانی به حساب می‌آید. اخذ ویزا در مرز ایران و ارمنستان، ارزان بودن هزینه‌های سفر، زمینه های مشترک فرهنگی و تاریخی، نزدیکی دو کشور و سهولت سفر به ایروان، از دلایل محبوبیت ایروان است.

سفر زمینی به ارمنستان (ایروان) ، راهنمای یک سفر پرخاطره - عکس زیبا از ارمنستان

لذت سفر پرخاطره‌ی زمینی به ایروان فراموش‌نشدنی است

نزدیکی ایران و ارمنستان به حدی‌ست که حتی می‌توانید زمینی به «ایروان» سفر کنید. برای برنامه‌ریزی چنین سفری به قدری دست‌تان باز است که می‌توانید بین گزینه‌های سفر با اتوبوس و ماشین شخصی دست به انتخاب بزنید. در این مقاله‌ی سفرزون به سفر زمینی به «ارمنستان» (ایروان) می‌پردازیم . اگر قصد انجام این سفر را دارید تا آخر این مطلب با ما همراه شوید.


۶ نکته‌ی در سفر به ارمنستان زمینی

سفر زمینی به ارمنستان (ایروان) ، راهنمای یک سفر پرخاطره - شاخص- شش نکته در سفر به ایروان

در سفر به ارمنستان ، دانستن برخی از نکات به شما کمک می‌کند

  • اگرچه مسیر از مرز تا ایروان بسیار زیباست اما پر دست‌انداز، پر پیج‌و‌خم و خطرناک هم هست. در یک کلام، وضعیت جاده‌های ارمنستان تعریفی ندارد. اگر دست فرمان خیلی خوبی ندارید از رانندگی در آن مسیر پرهیز کنید. اگر می‌خواهید تاکسی بگیرید حتما ماشین راحتی انتخاب کنید چون شش تا ده ساعت راه تا ایروان در پیش است.
  • متاسفانه در جاده‌های ارمنستان کمتر علائم رانندگی هشدار دهنده‌ وجود دارد، اما همه‌جا دوربین هست و کوچکترین تخلفات ثبت می‌شوند. در نظر داشته باشید که سرعت مجاز در جاده‌های ارمنستان بین شصت تا هشتاد کیلومتر است.
  • باک ماشین را در ایران پر کنید و بنزین اضافه هم همراه داشته باشید، زیرا نه تنها بنزین در ارمنستان گران است، بلکه اگر بدانند شما مسافر هستید، بسیار گران حساب می‌کنند.
  • در سفر زمینی به ارمنستان ، اطلاعات دقیقی از هزینه‌ها و تعرفه‌های صدور بیمه‌ی ماشین، گمرک و صدور ویزا کسب کنید. در مرز ممکن است مبالغی بیشتر درخواست کنند،
  • درام ارمنی همراه داشته باشید. زیرا ممکن است نرخ تبدیل دلار برای‌تان بسیار گران از آب دربیاید.

برای خرید بلیط هواپیما تهران ارمنستان و رزرو تور ارمنستان به سایت سفرزون مراجعه کنید.


/ 0 نظر / 178 بازدید