برای تحصیل در گرجستان کدام دانشگاه ها مناسب‌ترند؟

گرجستان کشوری در شرق اروپا و منطقه‌ی قفقاز و پایتخت آن شهر تفلیس است. اگر قصد دارید در دانشگاه‌های خارج از کشور درس بخوانید، تحصیل در گرجستان انتخاب مناسبی برای شما خواهد بود. دانشگاه‌های گرجستان دانشجویان را از سراسر جهان به سمت خودشان می‌کشانند. شما پس از ورود به‌عنوان دانشجوی خارجی به سرعت با فرهنگ، موسیقی و غذای محلی گرجی آشنا خواهید شد.

یکی از دلایل محبوبیت گرجستان بین دانشجویان خارجی کیفیت بالای آموزش در آن است که با بسیاری از نقاط دنیا مانند آمریکا، انگلستان، کانادا یا سایر کشورهای اروپایی برابری می‌کند. در گرجستان بیش از ۶۰ مرکز آموزش عالی دولتی و تعدادی دانشگاه خصوصی وجود دارد. تحصیل در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دردانشگاه‌های گرجستان امکان‌پذیر است. در ادامه سفرزون تعدادی از دانشگاه‌های این کشور و شرایط تحصیل در آن را برای شما خواهد گفت. با مجله گردشگری سفرزون همراه شوید.

تحصیل در گرجستان در کدام دانشگاه‌ها بهتر است؟

2-1.jpgبرای انتخاب دانشگاه در گرجستان معیار خود را مشخص کنید

برای انتخاب دانشگاه در گرجستان معیارهای متفاوتی وجود دارد. شما باید با توجه به رشته‌ی مورد نظر و مقطعی که قصد ادامه تحصیل در آن را دارید، دانشگاه‌ها را اولویت بندی کنید. برای این کار بهتر است اطلاعات اولیه‌ای از دانشگاه‌های مطرح گرجستان داشته باشید.

دانشگاه ملی تفلیس ، دانشگاهی صد ساله

دانشگاه ملی گرجستاندانشگاه ملی گرجستان

این دانشگاه در سال ۱۹۱۸ و در پایتخت گرجستان یعنی شهر تفلیس تاسیس شده است. دانشگاه ملی تفلیس بسیار بزرگ بوده و در حدود ۳۵ تا ۴۰ هزار دانشجو در آن مشغول به تحصیل در مقاطع دیپلم، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در رشته‌های تحصیلی گوناگون هستند. این موسسه آموزش عالی صد ساله، قوانین گزینشی خاصی بر اساس آزمون ورودی دارد. هرساله ۳۰ تا ۴۰ درصد افراد درخواست دهنده در مراحل گزینش دانشگاه پذیرفته می‌شوند و امکان ارسال درخواست برای دانشجویان خارجی نیز وجود دارد. دانشکده‌های علوم طبیعی، حقوق، پزشکی، علوم انسانی، اقتصاد و تجارت، و علوم سیاسی اجتماعی در این دانشگاه فعالیت می‌کنند. امکاناتی نظیر کتابخانه، خوابگاه و سالن‌های ورزشی به بهترین شکل ممکن برای دانشجویانی که تحصیل در گرجستان را انتخاب می‌کنند، وجود دارد.

دانشگاه ملی ایلیا ، جدید اما پرطرفدار

دانشگاه ملی ایلیادانشگاه ملی ایلیا

این دانشگاه در سال ۲۰۰۶ تاسیس شده و در شهر تفلیس قرار دارد. در حال حاضر بین ۱۵ تا ۲۰ هزار نفر در مقاطع دیپلم، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه ملی ایلیا مشغول به تحصیل هستند. همانند دانشگاه تفلیس برای ورود به این دانشگاه هم نیاز به گذراندن آزمون ورودی است و دانشجویان خارجی هم می‌توانند رزومه خود را برای پذیرش به این موسسه ارسال کنند. دانشگاه ایلیا دانشکده‌های هنر و علوم، اقتصاد، حقوق، و علوم طبیعی و مهندسی را در خودش جای داده است.

دانشگاه فنی و مهندسی گرجستان

دانشگاه فنی گرجستاندانشگاه فنی گرجستان

این دانشگاه در سال ۱۹۲۲ تاسیس شده و همانند بسیاری از موسسات آموزشی دیگر، در شهر تفلیس قرار دارد. دانشگاه بزرگ فنی و مهندسی گرجستان، دانشجویان را در رشته‌های فنی و مهندسی و در مقاطع دیپلم، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری می‌پذیرد. برای ورود به این دانشگاه نیاز به آزمون ورودی است و با توجه به درصد قبولی ۷۰ تا ۸۰ درصدی می‌تواند گزینه‌ای مناسب برای دانشجویان خارجی متقاضی تحصیل در گرجستان باشد. شما می‌توانید درخواست پذیرش خود را ادامه مطلب...

خرید بلیط هواپیما خارجی و بلیط هواپیما داخلی و رزرو هتل خارجی و رزرو هتل داخلی به سایت سفرزون مراجعه کنید.


/ 0 نظر / 48 بازدید