غذاهای گرجستان ، امتحان غذاهای سنتی برای ذائقه‌‌های ماجراجو

در سال‌های اخیر ایرانی‌ها سفرهای بسیاری به گرجستان داشته‌اند. این سفرها برای ما همراه با تجربه‌های هیجان‌آوری بوده: راحت، ارزان، نزدیک، با آب و هوای بی‌نظیر، ساحل دریا، طبیعت بکر و وحشی، دو فرهنگ آسیایی-اروپایی، فستیوال و کنسرت، نوشیدنی‌هایی که در تمام جهان خواهان دارند و بالاخره طعم‌ بهترین غذاهای گرجستان. می‌توانید از غذاهای محلی گرجستان لذت ببرید و واقعا چه سفری بهتر و کامل‌تر از این؟ در این مطلب سفرزون برای این‌که مسافران مشتاق تفلیس و باتومی بتوانند حداکثر لذت و استفاده را از اقامت در این دو شهر فوق‌العاده ببرند، بهترین غذاهای سنتی گرجستان را معرفی کرده‌ایم. با خواندن این مطلب می‌توانید به محض رسیدن به گرجستان مستقیم بروید سر اصل مطلب و حسابی دلی از عزا درآورید و ازغذاهای گرجستان لذت ببرید.

بهترین غذاهای محلی گرجستان در سفری ماجراجویانه

گرجستان از نظر غذا کشور رنگارنگی است. این کشور زیبا همه چیز برای به مبارزه طلبیدن ذائقه دارد. غذاهای خیابانی گرجستان ، شیرینی های گرجستان ، نوشیدنی های گرجستان ، همه چیز در این کشور خوش‌طعم و عطر و لذیذ است و امکان یک سفر ماجراجویانه را برای شما فراهم می‌آورد. در ادامه برای شناختن چند غذاهای سنتی گرجستان با ما همراه باشید.

متسوادی یا همان شیشلیک در میان غذاهای سنتی گرجستان

غذاهای گرجستان - غذاهای محلی گرجستان - غذاهای سنتی گرجستان - MtsvadiMtsvadi ، کبابی با روح ایرانی

متسودای از بهترین غذاهای سنتی گرجستان است. گرجی‌ها عاشق گوشت و کباب‌اند و متسوادی بین آن‌ها بسیار محبوب است. مثل تمام کباب‌های منطقه‌ی قفقاز و خاورمیانه، کباب گرجی هم شامل تکه‌های گوشت مزه‌دار شده است. البته گرجی‌ها از گوشت‌های متنوعی استفاده می‌کنند: گاو، گوسفند و… . اگر نوع گوشت برای‌تان مساله است حتما قبل سفارش پرس‌و‌جو کنید تا بتوانید حداکثر لذت را از غذاهای گرجستان ببرید.

گاهی لابه‌لای تیکه‌های گوشت حلقه‌های فلفل دلمه‌ای، گوجه فرنگی و قارچ هم قرار دارد. درست است که شیشلیک است و شاید به نظر معمولی بیاید، ولی شیشلیکی گرجی نوع خاص خودش است که تا نخوری ندانی! پس حتما این غذای لذیذ را امتحان کنید. قیمت این غذا از هشت تا ۱۰ لاری برای هر سیخ شروع می‌شود.

برای خرید بلیط هواپیما تهران گرجستان و تور لحظه آخری گرجستان به سایت سفرزون مراجعه کنید.


/ 0 نظر / 179 بازدید