جزیره هندورابی ، رویای سفیدپوش خلیج فارس

با وجود اینکه جاذبه‌های گردشگری ایران نزد ایرانیان و تمام دنیا شناخته شده است، اما هنوز می‌توان گفت بسیاری از مناطق در لیست بکرترین جاهای ایران قرار می‌گیرند. جزیره هندورابی می‌تواند همان مقصد بکر را برای شما تداعی کند. جزیره‌ای که با سفر به آن طعم زندگی رابینسون کروزوئه در جزیره‌ی ناشناخته‌اش را می‌چشید و لذت کشف آن را تجربه خواهید کرد. در این مطلب مجله گردشگری سفرزون ، اطلاعات کاملی از این جزیره‌ی سحرآمیز در اختیار شما قرار می‌دهیم.

زیبایی منحصربه فرد در جزیره هندورابی

جزیره هندورابیجزیره هندورابی بکرترین جزیره‌ی خلیج فارس است.

هندورابی نامی است که اگرچه از سال‌های ابتدای تحصیل نام آن را در جغرافیا خوانده‌ایم، اما اطلاعات کمی از آن داریم. این جزیره به تنهایی می‌تواند زیبایی‌های منحصر به فرد خلیج فارس را به ما نشان دهد. مساحت آن اگرچه به وسعت جزیره‌ی قشم و حتی جزیره‌ی کیش نیست. اما وسعت زیبایی آن را نمی‌توان کم‌تر از دیدنی‌های دیگر ایران دانست. ساحل بکر و تنوع زیستی منطقه هندورابی را به سرزمین بی نقص ناشناخته‌ها تبدیل کرده است.

موقعیت هندورابی روی نقشه

جزیره هندورابیپرسه در ماسه‌زار سفید هندورابی

دورتادور جزیره‌ی کوچک و زیبای هندورابی را می‌توان در زمانی کمتر از ۲۰ دقیقه طی کرد. مساحت این منطقه در حدود ۲۲ کیلومتر است و در حد فاصل جزیره‌ کیش و جزیره لاوان قرار دارد. هرروزه از جزیره‌ی کیش به مقصد هندورابی بلیط کشتی در ساعت‌های مختلف به فروش می‌رسد. می‌توانید از این مسیر به جزیره‌ی بکر ایران برسید.

علاوه بر آن در بندر چیرویه‌ی بندرلنگه کشتی‌هایی وجود دارند که شما را به جزیره می‌رسانند. این مسیر حدود ۲۰ دقیقه طول می‌کشد. مسیرهای دیگر دسترسی به این جزیره بندر لنگه و لاوان هستند.

فرودگاه هندورابی نیز حدود یک سال پیش در جزیره افتتاح شد که البته هنوز پروازهای انگشت شماری در آن فرود می‌آیند. فاصله‌ی خط هوایی کیش به هندورابی ادامه مطلب...

خرید بلیط هواپیما خارجی و بلیط هواپیما داخلی و رزرو هتل خارجی و رزرو هتل داخلی به سایت سفرزون مراجعه کنید.


/ 0 نظر / 49 بازدید