بهترین بریانی اصفهان ؛ شکم گردی در اصفهان

تجربه‌ی لذت یک طعم خوب از بهترین و راحت‌ترین تفریح‌های زندگی‌ست. قطعاً یک سفر به‌یاد‌‌ماندنی با غذاهای دل‌چسب مفرح‌تر خواهد شد. اگر قصد سفر به اصفهان را دارید، حتما این مطالب را تا انتها بخوانید چون با سفرزون پیشنهادهای شکم گردی در اصفهان و بهترین بریانی اصفهان شما را سواپرایزهای خواهیم کرد. بامجله گردشگری سفرزون همراه باشید.

بهترین بریانی اصفهان ؛ از افسانه تا واقعیت

بهترین بریانی اصفهان را باید در یک شکم گردی جانانه در این شهر بیابیدبهترین بریانی اصفهان را باید در یک شکم گردی جانانه در این شهر بیابید

امکان ندارد که به اصفهان سفر کنید و سراغ بریانی مشهور این شهر را نگیرید. غذایی با اصالت اصفهانی که بسیار محبوب است. ظاهر بریانی، شبیه همبرگر است که به کمک گوشت گردن گوسفند، جگر سفید، ادویه‌ی ‌مخصوص اصفهانی، پیاز، نمک و فلفل و زردچوبه طبخ می‌شود. بریانی از مهم‌ترین مظاهر شکم گردی در اصفهان است.

روش طبخ بریانی به سبک اصفهانی

در اصفهان پخت مرسوم بریان به این شکل است که گوشت گردن گوسفند به همراه دنبه و پیاز در آب پخته می‌شود و این مخلوط پخته شده را در نهایت چرخ کرده و معمولاً این مخلوط را به همراه زعفران، نعنای خشک و نمک و فلفل، مجدداً چرخ می‌کنند. حالا نوبت کفگیر‌های مخصوص اصفهانی برای سرخ نمودن این غذای خوشمزه است. در مرحله‌ی آخر جگر سفید را هم بعد از پختن و چرخ کردن، سرخ می‌کنند و از آن به هنگام سرو در کنار بریونی استفاده می‌کنند.

خلال بادام، گردو و دارچین که روی این غذای لذیذ به‌منظور تزئین استفاده می‌شود؛ به خوش‌طعم شدن دو‌چندان آن نیز کمک بسیاری خواهد کرد. این غذا را در بهترین رستوران‌های اصفهان به‌همراه نان سنگک و سبزی تازه و دوغ میل کنید.

بهترین بریانی اصفهان ؛ سراغ چه کسانی برویم؟

بریانی اعظم یکی از بهترین بریانی‌های اصفهانبریانی اعظم یکی از بهترین بریانی‌های اصفهان

در اصفهان استفاده از اصطلاح «بریونی»، برای رستوران‌هایی که «بریان» را ارائه می‌دهند؛ بسیار رایج است. از آن‌جایی که بریان، غذای اصیل اصفهان است؛ در بسیاری از رستوران‌های این شهر می‌توانید آن را پیدا کنید، اما اگر از کسی که تجربه‌ی چشیدن طعم این غذا را داشته، در مورد بهترین بریان اصفهان غذا سوال کنید، پاسخ این دو گزینه است.

بریانی حاج‌محمود شفاعت

خیلی از اصفهانی‌های قدیمی این بریانی را به‌عنوان بهترین بریانی اصفهان به شما پیشنهاد خواهند کرد. بریانی که نزدیک به صد سال پیشینه دارد. حاج‌محمود در بازار بزرگ اصفهان، نزدیک میدان عتیق، نرسیده به کوچه‌ی حمام شیخ بهائی قرار دارد که معمولاً صف طولانی این بریانی از ویژگی‌های آن است. اصولا روش پخت ادامه مطلب...

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو تورهای سفرزون به سایت سفرزون مراجعه کنید.


/ 0 نظر / 131 بازدید